Bezpłatne leki dla seniorów nowa lista od marca

Od marca seniorzy będą mogli liczyć na kolejne bezpłatne leki, m.in. przeciwcukrzycowe i przeciwzakrzepowe. Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt nowej listy leków refundowanych, wykaz zawiera 1740 preparatów, na poprzednim znajdowało się ich 1657. Na nowej liście refundacyjnej znajdą się kolejne 92 produkty lecznicze.
Od marca seniorzy bezpłatnie otrzymają m.in. doustne leki przeciwcukrzycowe (pochodne sulfonylomocznika zawierające substancje czynne: gliclazidum, glimepiridum, glipizidum) oraz leki przeciwzakrzepowe (z grupy antagonistów witaminy K zawierające substancje czynne: warfarinum, acenocumarol).
Receptę na bezpłatny lek wystawić może lekarz, do którego senior jest zapisany w przychodni (w razie jego nieobecności receptę wypisze zastępujący go lekarz w tej samej przychodni). Seniorzy powinni także pamiętać, że nie zawsze lek, który znajduje się na wykazie ministra, mogą otrzymać bezpłatnie – uprawnienie to przysługuje im pod warunkiem, że został on przepisany we wskazaniu objętym refundacją.

Więcej informacji: www.75plus.mz.gov.pl lub tel. 22 634 96 00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *