Czas Podsumowań

Warszawska Rada Seniorów dokonała podsumowania Seminarium Warszawskich Rad Seniorów, które odbyło się 4 listopada br. w urzędzie Dzielnicy Bielany oraz “Warszawskiego Tygodnia Seniora 2016 “.

I Seminarium Warszawskich Rad Seniorów zgromadziło około 150 uczestników z 14 dzielnicowych Rad Seniorów. O tym wydarzeniu informowaliśmy na naszej stronie.  Obszerny materiał wzbogacony wnioskami znajduje się tutaj.

Warszawski Tydzień Seniora organizowany jest co roku na przełomie września   i października z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych (1 października). Głównym organizatorem Warszawskiego Tygodnia Seniora było Biuro Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. Warszawy, a dokładnie Zespół Realizacji Polityki Senioralnej. Ponadto w organizację tegorocznej edycji Warszawskiego Tygodnia Seniora zaangażowało się aż 60 różnego rodzaju instytucji i organizacji, reprezentujących zarówno sektor publiczny, prywatny jak i pozarządowy. Wśród organizatorów dominowały podmioty prywatne (20%), ośrodki sportu i rekreacji (15%), biblioteki (15%) oraz muzea (13%). Materiał podsumowujący Warszawski Tydzień Seniora znajduje się tutaj.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*