Brydż w dobie epidemii

W dzisiejszych czasach trudno liczyć na udział w  grze w brydża w tradycyjnych, klubowych warunkach. Czy jednak czeka nas „Sto lat samotności w czasach zarazy”?

Co ma zrobić gracz, który chciałby pograć w brydża? Można zagrać w turnieju brydżowym w internecie. Jak to zrobić? Wystarczy przeczytać poniższy tekst.

 1. Aby zagrać w wirtualnym turnieju brydżowym potrzebujemy partnera i umiejętności zgłoszenia się do turnieju. Jeżeli macie partnera zainteresowanego grą w brydża to zgłoście akces do wybranego turnieju wykorzystując stronę www.smgbridge.pl (pozycja w menu –TURNIEJE INTERNETOWE SSBS).
 2. Na stronie  www.smgbridge.pl  znajduje się:
  1. instrukcja zakładania konta w programie BBO (BridgeBase OnLine)
  2. formularz zgłoszenia pary graczy do turnieju brydżowego (pozycja w menu –TURNIEJE INTERNETOWE SSBS – Zgłoszenie do turnieju)
  3. regulamin turnieju,
  4. instrukcja dostępu do wyników turnieju i rozegranych rozdań.

Stowarzyszenie Sympatyków Brydża Sportowego organizuje dwa cykle turniejów brydżowych:

 • turnieje z wykorzystaniem zapisu maksymalnego – nazwa: SSBS Bridge (MAX). Turnieje te rozgrywane są w piątki o godz. 12.00. Czas trwania – ok 2,5 godz.
 • turnieje z wykorzystaniem zapisu opartego na impach – nazwa: SSBS Bridge (IMP).

Te turnieje rozgrywane są w poniedziałki o godz. 12.00. Czas trwania – ok 2,5 godz.

Aby uczestniczyć w turnieju należy:

 1. posiadać założone konto w programie BBO i możliwość zalogowania do BBO,
 2. wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie smgbridge.pl i przesłać go do organizatorów (klikając na przycisk wysłania w formularzu) najpóźniej do godz 12.00 dnia poprzedzającego turniej brydżowy,
 3. zarejestrować się w programie BBO jako uczestnik wybranego turnieju i podać nick partnera w BBO, aby program BBO wysłał do niego zaproszenie (wymagające potwierdzenia zgody partnera na grę z tym uczestnikiem turnieju) najpóźniej na 45-60 minut przed rozpoczęciem turnieju
 4. zalogować się kilka minut przed turniejem na stronie programu BBO (zgodnie z regulaminem turnieju).
 5. alertować odzywki sztuczne (zgłaszać w trakcie licytacji przed odzywką, iż ma ona inne znaczenie niż znaczenie naturalne).

Serdecznie zapraszam zainteresowanych graczy

Prezes Stowarzyszenia Sympatyków Brydża Sportowego

Andrzej Chyliński

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *