Królewski Ogród Światła w Wilanowie zaprasza.

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie nformuje, że podjęto decyzję o całkowitym przejściu na sprzedaż biletów online do Królewskiego Ogrodu Światła w soboty, niedziele oraz święta. Zmiana jest związana z chęcią zapewniania gościom jeszcze większego bezpieczeństwa i obowiązuje ze skutkiem natychmiastowym.

W soboty, niedziele i święta ogród zawsze cieszy się dużą popularnością. W tym sezonie sytuacja spowodowana pandemią sprawia, że jeszcze mocniej myślimy o bezpieczeństwie gości. Jeszcze przed otwarciem 10 października zachęcaliśmy do kupna biletów online, bo taki sposób jest najbezpieczniejszy i najprostszy. Na dodatek, po wprowadzeniu limitu odwiedzin daje gwarancję wejścia na teren ogrodu o wybranej w momencie zakupu godzinie. Teraz zdecydowaliśmy się, aby bilety obowiązujące w soboty, niedziele oraz święta były sprzedawane tylko w Internecie. Nie będzie już w tych dniach możliwości kupna wejściówek w biletomatach – tłumaczy Grzegorz Mazur, kierownik Działu Rekonstrukcji Historycznej i Sprzedaży w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Jeśli chodzi o dni powszednie, to nic się nie zmienia. Od poniedziałku do piątku bilety można kupować nadal w różny sposób: online, w biletomatach oraz w kasie od godz. 9 do godz. 15. Zmiany są podyktowane względami bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna w najbliższym czasie poprawi się – dodaje Mazur.

Królewski Ogród Światła jest czynny codziennie od godz. 16 do godz. 21, a w soboty – do 21.30. W piątki, soboty i niedziele zapraszamy na cogodzinne mappingi, a więc wyjątkowe, multimedialne pokazy na fasadzie pałacu. Pierwszy z nich odbywa się o godz. 16.30, a ostatni o 20.30.  Od początku grudnia działa niezwykle lubiany Ogród Różany.

W związku z ograniczeniami związanymi z pandemią wprowadzono limit osób przebywających na terenie wystawy – dlatego tak ważne jest dostosowanie godziny wejścia do Królewskiego Ogrodu Światła do terminu na bilecie. Do dyspozycji zwiedzających, którzy cały czas muszą mieć na twarzach maseczki albo przyłbice, jest duża liczba profesjonalnych dezynfektorów. Należy też zachowywać dystans społeczny. W razie potrzeby obsługa zwraca uwagę zwiedzającym i przypomina o potrzebie bezpiecznego stosowania zasady DDM.

Mecenasem wystawy jest marka Raffaello firmy Ferrero. Ta międzynarodowa organizacja wspiera Królewski Ogród Światła od samego początku, a więc od 2013 r. Za instalacje świetlne odpowiada Multidekor, a realizacją mappingów zajmuje się Pro4Media.

Bilety online są dostępne pod tym adresem

Kontakt:

Biuro Prasowe Królewskiego Ogrodu Światła pr@empromotion.pl, 502562109

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *