Aktywny Senior w Domu to program profilaktyczny na czas epidemii COVID-19 przygotowany dla seniorów przez profesjonalnych fizjoterapeutów, na co dzień pracujących z pacjentami geriatrycznymi, neurologicznymi czy kardiologicznymi. Organizatorami Akcji są Krajowa Izba Fizjoterapeutów i Ministerstwo Zdrowia. Ćwiczenia są proste, dla każdego, nie wymagają żadnego sprzętu. Sprawdziliśmy i gorąco polecamy!

Aktywny Senior w domu PROGRAM

Ministerstwo Zdrowia oraz Główny Inspektor Sanitarny, w związku z wprowadzonym stanem epidemii, zalecają seniorom, żeby nie przebywali w miejscach publicznych, aby uniknąć zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jednak już kilka dni bez ruchu, może spowodować trudne do odwrócenia konsekwencje dla całego organizmu, dlatego KIF i MZ przygotowali program profilaktyczny “Aktywny senior w domu.”

Łatwe ćwiczenia, które nie wymagają specjalistycznego sprzętu

Są to zestawy kilkunastu bezpiecznych ćwiczeń, które seniorzy mogą wykonać w domu. Osoby powyżej 70 roku życia są szczególnie narażone na cięższy przebieg choroby wywoływanej przez nowego koronawirusa, ponieważ obciążone są chorobami współistniejącymi, dlatego tak ważne jest, aby seniorzy zostali w domu. Przymusowe pozostawanie w domach może spowodować znaczne ograniczenia aktywności fizycznej, a to – zwłaszcza dla osób starszych – może powodować trudne do odwrócenia konsekwencje dla całego organizmu, stąd zachęta do aktywności w domowym zaciszu. Jest to zestaw kilkunastu bezpiecznych ćwiczeń, które ułatwią funkcjonowanie w trudnych chwilach. Ćwiczenia zostały przygotowane przez fizjoterapeutów, na co dzień pracujących z pacjentami geriatrycznymi, neurologicznymi czy kardiologicznymi. Ćwiczenia są łatwe do wykonania dla każdego i nie wymagają specjalistycznego sprzętu, tylko zwykłych przedmiotów np. krzesło czy parapet. To ważne, bo w sytuacji epidemii seniorzy często nie mają dostępu do sprzętu sportowego czy przyrządów.

Gdzie znajdę ćwiczenia Aktywny Senior w domu?

Ćwiczenia są publikowane na specjalnej stronie internetowej KLIKNIJ TUTAJ oraz na You Tubie i Facebooku Ministerstwa Zdrowia. Każdego dnia na podanej stronie pojawi się jeden film z ćwiczeniem, wraz z komentarzem eksperta oraz wskazówkami dotyczącymi liczby powtórzeń czy tempa. Cała seria kilkunastu filmów dostępna jest dla każdego i bezpłatnie.

www.gazetasenior.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.