Zajęcia komputerowe online. Prezent z Wrocławia

Zapraszamy  na bezpłatne zajęcia  komputerowe  on-line realizowane przez UTW w Uniwersytecie Wrocławskim w ramach międzynarodowego projektu Erasmus+ „ Kształcenie seniorów w społeczeństwie cyfrowym”  (Senior’s Learning In the Digital Society). 

Proponujemy zajęcia zarówno dla osób które chcą  poznać od podstaw zasady korzystania ze smartfonów,komputerów i  laptopów, ale także dla osób które,  używają technologii  cyfrowej na co dzień  i chcą tę wiedzę pogłębić. Zajęcia prowadzone są przez  słuchaczy UTW w Uniwersytecie Wrocławskim, specjalistów informatyków, oraz przez edukatorów wyszkolonych przez  specjalistów. Harmonogram zajęć jest do pobrania tutaj.

Zajęcia rozpoczynają się 9 marca i trwają do 19 maja 2021 r. Szkolenie prowadzone jest na platformie Korbank. Do udziału w szkoleniu wymagana jest zainstalowana  przeglądarka Google Chrome lub inna przeglądarka jak Mozilla Firefox, Internet Explorer, Opera, Microsoft Edge, Safari.

  1. Linki do szkolenia są w Harmonogramie. Samo logowanie jest bardzo proste: lewym klawiszem myszki proszę najechać na link i kliknąć.  Już jesteście Państwo na platformie Korbank.
  2. W miejsce do tego przeznaczone wprowadzić Swoje Imię i kliknąć DOŁĄCZ
  3. Następnie proszę wybrać mikrofon albo słuchawki i kliknąć w zależności czy chcecie tylko słuchać (kliknąć słuchawki) czy brać czynny udział czyli słuchać ale także zadawać  pytania i dyskutować (kliknąć mikrofon). Jeżeli pojawi się zielone kółko to jeszcze raz kliknąć w to zielone kółko z palcem do góry.
  4. Następnie kliknąć w znaczek kamery

GOTOWE. Jesteście Państwo on-line w zajęciach, dalsze  informacje poda prowadzący

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *