Senioralny marzec

Szanowni Państwo, marzec to czas wielu ważnych informacji dla seniorów. Od waloryzacji emerytur, wznowienia działalności sanatoriów – po ich zamknięciu z powodu lockdawn’u, przez zapowiedzi podwyżek opłat za pobyt w uzdrowisku, aż po 13. 14. emeryturę. W marcu wystartował konkurs Seniorzy w Akcji, to już 14. edycja wydarzenia i 15 000 do wzięcia na działania dla seniorów. Marzec to również mnóstwo doskonałych premier książkowych. Dobra lektura przyda się na pierwszych wiosennych wycieczkach. Marzec to także nowa lista leków 75+. Znowu sporo się dzieje, dlatego ta wiadomość jest trochę dłuższa niż zwykle. Budzimy się do życia. 

Poniżej tematy wybrane specjalnie dla Państwa. Jeszcze więcej aktualnych informacji znajdą Państwo na GazetaSenior.pl

Udanego dnia
Linda Matus
Redaktor Naczelna “Gazety Senior”

11 marca br.ponowne OTWARCIE SANATORIÓW, na tę wiadomość czekali seniorzy. Wiadomość ta przyszła z jednoczesną zapowiedzią podwyżek za pobyt dla pacjentów w sanatorium. Sprawdź, ile zapłacisz! SANATORIUM 2021.

W tym roku seniorzy otrzymają 13. i 14. EMERYTURĘ. Ta pierwsza wpłynie na konta niektórych już przed świętami, ta druga wraz z listopadowym przekazem z ZUS. Dodatkowe wypłaty są naliczane z urzędu, to znaczy, że nie trzeba będzie składać żadnego wniosku, żeby je dostać. ILE WYNIOSĄ, KOMU SIĘ NALEŻĄ, A KOMU NIE. Sprawdź!

Wystartował konkurs ofert programu „Senior+” na lata 2021–2025. Mogą aplikować zarówno chętni do otwarcia nowej placówki, jak i już istniejące Domy i Kluby Senior+. WYMAGANIA, DOKUMENTY, LINKI. Sprawdź na GazetaSenior.pl!

Jesteś seniorem w akcji? Mamy coś dla Ciebie! Jak co roku szukają osób, które chcą być aktywne w swoich miejscach zamieszkania. Wspierają działania, które pokazują, że „bezpieczny dystans” nie dotyczy relacji międzyludzkich i międzypokoleniowych. Do zdobycia nawet 15 000 zł. Sprawdź szczegóły!

Marzec należy do kobiet, dlatego wybraliśmy się na poszukiwanie kobiecego sukcesu i kobiet bohaterek. To wszystko znaleźliśmy u autorki kryminałów Hanny Greń, która trochę kazała czekać na swoje powieści. Jednak od czasu debiutu sumiennie oddaje kolejne poczytne tomy. ROZMOWA. Sprawdź, co przygotowała tym razem?

Snujemy swoje plany, a wielki architekt losów swoje. Nikt jeszcze nie wygrał z przeznaczeniem. Powieść “Magia przeznaczenia” Barbary Rybałtowskiej, autorki poczytnej Sagi “Bez pożegnania”, to saga rodzinna zamknięta w jednym tomie. Polecamy!

21 tekstów Tischnera na XXI wiek, od nadziei przez prawdę po miłość z krótkimi komentarzami Wojciecha Bonowicza, to propozycja Wydawnictwa Znak z okazji 90. rocznicy urodzin ks. Józefa Tischnera. Zbiór pod tytułem “To, co najważniejsze” przypomina, że to, co Tischner mówił kiedyś, pozostaje bardzo aktualne.

Od 1 marca 2021 r. seniorzy 75+ zyskali bezpłatny dostęp do 105 nowych leków, także na schorzenia, których wcześniej nie obejmowała lista. Znalazły się na niej leki stosowane m.in. w nietrzymaniu moczu, przewlekłej niewydolności nerek, zakażeniach dróg moczowych, migotaniu przedsionków, nadciśnieniu tętniczym, padaczce, chorobie nowotworowej z zajęciem kości, stwardnieniu rozsianym, jaskrze, zakażeniach grzybiczych i łuszczycy. LINK do nowej listy leków refundowanych.

Jeszcze więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *