“Pora na Seniora”. Kim jesteśmy? Co planujemy?

Fundację „Pora na Seniora” zbudowaliśmy, żeby aktywizować seniorów. Chcemy być katalizatorem tworzenia nowej rzeczywistości, w której wiek przestaje być ograniczeniem. Zakładając naszą fundację, chcieliśmy stanąć w ofensywie do wizerunku seniora, który samotnie spędza dnie przed telewizorem czy odbiornikiem radiowym, i dać mu możliwość aktywnego uczestnictwa w licznych spotkaniach i programach artystycznych.

Sytuacja w kraju zmusiła społeczeństwo senioralne do pozostania w domach dla ich własnego bezpieczeństwa. Kilkumiesięczna izolacja jest ogromnym wyzwaniem dla każdego. Naszym sercom najbliżsi są ludzie, którzy w samotności gasną i tracą energię do życia, pozostając wyłącznie w towarzystwie własnych wspomnień. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, przygotowujemy cykl spotkań z teatrem, muzyką i poezją.

Co planujemy?

Budujemy klubo-kawiarnię dla seniorów na warszawskim Mokotowie. Pragniemy stworzyć kultowe miejsce na kulturalno-rozrywkowej mapie Stolicy Seniora, gdzie każdy Senior znajdzie coś dla siebie. Przestrzeń, w której będzie się czuł swobodnie i gdzie będzie naszym stałym gościem. To będzie miejsce, w którym nie zabraknie spotkań, w trakcie których Seniorzy będą mogli nawiązywać nowe kontakty, nie tylko ze swoimi rówieśnikami.

Dzięki wsparciu ze strony Urzędu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy i ZGN Mokotów wynajęliśmy piękny lokal przy ulicy Puławskiej 3, który zaczęliśmy remontować. To właśnie tutaj będziemy organizować recitale, dancingi, warsztaty teatralne, odsłuchy muzyczne, odczyty literackie, dyskusyjne kluby książki, warsztaty rozwojowe, będziemy podpowiadać w co się ubierać żeby zaskoczyć siebie i wnuki , jak się umalować żeby odkryć swoje piękno na nowo, będzie i na poważnie i na wesoło. Swoimi pomysłami każdego dnia zarażamy wspaniałych ludzi, przyjaciół, artystów, wszystkich którzy podobnie jak my wierzą, że potrzebne nam są właśnie takie miejsca.

Do współpracy zapraszamy także młodzież, ponieważ głęboko wierzymy, że praca międzypokoleniowa to niewspółmierna korzyść dla nas wszystkich. Marzy nam się żeby najpiękniejsze wartości jakimi kierują się starsze pokolenia, takie jak poczucie odpowiedzialności, wzajemny szacunek, tolerancja, dobre maniery, ciekawość siebie nawzajem i empatia były stale obecne w naszym życiu. Wspólnie udowodnimy, że wiek to tylko stan umysłu

Dzisiaj zapraszamy Państwa do obejrzenia programu artystycznego „Przychodzimy do Was”, który we współpracy z warszawskimi artystami przygotowaliśmy właśnie dla Was.

Miłego oglądania!

Z  okazji nadchodzących świąt Wielkanocnych proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia. W tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji życzę Państwu, aby święta były bezpieczne dla Was i Waszych bliskich i żebyście w atmosferze spokoju i w gronie najbliższych zaznali chwili odpoczynku i wytchnienia.

Serdecznie pozdrawiam,

Katarzyna Fetter

Prezes Fundacji im. Józefa Fettera „Pora na Seniora”

www.poranaseniora.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *