Odpowiedź Mazowieckiego Oddziału NFZ jest wybitnie sformalizowana i typowa dla wszystkich polskich urzędów

Odpowiedź Mazowieckiego Oddziału NFZ na stanowisko Rady Seniorów Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy w sprawie ochrony zdrowia w dzielnicy Rembertów jest wybitnie sformalizowana i typowa dla wszystkich polskich urzędów.

Mówienie, że śledzimy i monitorujemy sytuację na bieżąco wyjaśnia wszystko i nic jednocześnie. Ale wypełnia obowiązek urzędowego informowania obywateli zapisany w ustawie o informacji w sprawach publicznych.
Czyli jest, jak to mówią i wilk syty i owca cała. Seniorzy oczekują na wyjaśnienia inne, czy i kiedy nastąpi poprawa w dostępności świadczeń medycznych, bo obecna sytuacja jest w niektórych obszarach niemal katastrofalna. A nie zapominajmy, że żyjemy w stolicy kraju, gdzie i tak jest dużo lepiej niż w małych miasteczkach i wsiach na prowincji.Jak tam wygląda leczenie, skoro my warszawiacy nie jesteśmy zadowoleni z ofert NFZ. A może rozwiązaniem powinno być rozwiązanie tej instytucji; ale przecież oni sami tego nie zaproponują, bo nie podcina się gałęzi na której się samemu siedzi.

latego proponuję naciskać na Sejm, na swoich posłów, radnych, do nich się udać i nalegać, żeby podjęli ustawę o reorganizacji służby zdrowia, podział NFZ na kilkanaście oddziałów konkurujących miedzy sobą ofertą i cenami usług. Na to czekają tak naprawdę Polacy od lat, a dostają scentralizowane maksymalnie służbę zdrowia niemal taką jak za PRL-u. To po co była długa walka o zmianę ustroju, liczne ofiary i wyrzeczenia jakie były udziałem tysięcy Polaków.

Jerzy z Rembertowa

Od Admin: Z informacją o piśmie Mazowieckiego NFZ można zapoznać się TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *