GRAJ OGRODY – 24 Festiwal „Ogrody Muzyczne”

Ruszyła sprzedaż biletów na 24. Festiwal Ogrody Muzyczne, który w tym roku odbędzie się między 29 czerwca a 27 lipca 2024 r. w Pawilonie Koncertowym na Dziedzińcu Wielkim Zamku Królewskiego w Warszawie.
24 edycja zaprasza na 13 wyjątkowych koncertów, oraz 17 pokazów filmowych oper oraz baletów. Sprzedaż biletów poprzez portal ebilet.pl. Więcej informacji na stronie www.ogrodymuzyczne.pl
Wśród znanych i lubianych dzieł znajdą się min. Cztery pory roku Antonia Vivaldiego w rekompozycji Maxa Richtera (4 lipca), Błękitna rapsodia  George’a Gershwina w pierwszej, oryginalnej wersji z 1924 roku (5 lipca), Oda do radości – finałowa część IX Symfonii Ludwiga van Beethovena w opracowaniu na dwa fortepiany (24 lipca), najsłynniejsze arie z oper Giacomo Pucciniego (27 lipca) czy Canto ostinato – legendarne dzieło europejskiego minimalizmu (3 lipca).
W programie projekcji filmowych główną dominantą będzie jedna z najwspanialszych twórczości operowych w historii muzyki – dzieło Giacomo Pucciniego, którego setna rocznica śmierci przypada w roku 2024. W związku z tym zaprezentowane zostaną najważniejsze pozycje repertuaru Pucciniowskiego, takie jak Cyganeria, Tosca, Turandot i Madame Butterfly.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *