Wyróżniono miejsca i osoby przyjazne seniorom

Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Dzielnicy Rembertów  i 40 innych warszawskich instytucji i osób podczas uroczystej gali w Teatrze Syrena otrzymało certyfikaty Miejsca Przyjaznego Seniorom. Głównym celem konkursu jest wyróżnienie oraz promowanie miejsc na terenie m.st. Warszawy, które nie tylko zapewniają seniorom przyjazną i życzliwą atmosferę, ale także uwzględniają ich potrzeby i oczekiwania, dostosowują swoją infrastrukturę oraz oferują usługi adresowane do tej grupy społecznej.

Za działania na rzecz osób starszych przyznano także wyróżnienia indywidualne, które otrzymali m. in. mieszkańcy Rembertowa:  Leszek Korneluk i Ireneusz Wrześniewski. Z wnioskami o wyróżnienie dla Leszka i Ireneusza wystąpiła Rada Seniorów Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy.

Konkurs Miejsca Przyjazne Seniorom jest zgodny z „Polityką senioralną m.st. Warszawy” przyjętą uchwałą Rady m.st. Warszawy. Dokument wyznacza kierunki działań Miasta na rzecz starszych mieszkańców Warszawy. Zawiera również rekomendacje, które wskazują, czym powinny charakteryzować się realizowane w mieście programy i projekty. Miejsca wyróżnione w ramach konkursu otrzymują certyfikat oraz są oznaczone specjalnym znakiem informującym o wyróżnieniu. Konkurs ma charakter cykliczny i przeprowadzany jest corocznie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *