Poradnik dla opiekunów osób niesamodzielnych z dysfunkcjami psychicznymi
Publikacja dedykowana opiekunom nieformalnym, członkom rodziny, przyjaciołom, wolontariuszom zmagającym się z różnorodnymi problemami opieki nad osobami niesamodzielnymi, pozbawionymi niekiedy jakiejkolwiek formy pomocy.
Poradnik ukierunkowany jest na pomoc chorym z niesprawnościami o podłożu psychicznym, bowiem te dolegliwości, uznane często za wstydliwe, latami ukrywane przez pacjentów lub bagatelizowane przez otoczenie pozostają często długo nie zdiagnozowane, a więc i nie leczone. Kiedy choroba jest już zaawansowana i zdiagnozowana, opieka nad chorym i jego rehabilitacja jest niezwykle trudna, zwłaszcza jeśli obarcza inna osobę starszą mającą obniżony poziom sprawności fizycznej i własne problemy zdrowotne. I właśnie dla tych osób przeznaczona jest ta publikacja.
Spis treści
Rozdział 1. Zaburzenia poznawcze, choroby otępienne – opieka na d chorymi z trudnościami poznawczymi.
Rozdział 2. Depresja
Rozdział 3. Pomagaj tak dużo na ile jest to konieczne, tak mało jak tylko to możliwe. Wspieraj i dbaj, ale nie wyręczaj.
Rozdział 4. Jak radzić sobie z codzienną opieką nad osobami z demencją.
Rozdział 5. Programy senioralne OPUTW
Rozdział 6. Stacjonarna opieka długoterminowa – smutna konieczność czy szansa na godne życie?
Rozdział 7. Usługi dla seniorów z certyfikatem Znak Jakości OK SENIOR.
Rozdział 8. Porady prawnika
Rozdział 9. Jak racjonalnie oszczędzać i zadbać o oszczędności swoich bliskich?
Jeżeli chcesz otrzymać Poradnik skontaktuj się z radnym dzielnicy Rembertów dr. Czesławem Ochenduszką (tel. 502 456 997, e-mail: cochenduszka@gmail.com). Ilość Poradników jest ograniczona.
(czo)