Poradnik dla opiekunów osób niesamodzielnych z dysfunkcjami psychicznymi

Publikacja dedykowana opiekunom nieformalnym, członkom rodziny, przyjaciołom, wolontariuszom zmagającym się z różnorodnymi problemami opieki nad osobami niesamodzielnymi, pozbawionymi niekiedy jakiejkolwiek formy pomocy.

Poradnik ukierunkowany jest na pomoc chorym z niesprawnościami o podłożu psychicznym, bowiem te dolegliwości, uznane często za wstydliwe, latami ukrywane przez pacjentów lub bagatelizowane przez otoczenie pozostają często długo nie zdiagnozowane, a więc i nie leczone. Kiedy choroba jest już  zaawansowana i zdiagnozowana, opieka nad chorym i jego rehabilitacja jest niezwykle trudna, zwłaszcza jeśli obarcza inna osobę starszą mającą obniżony poziom sprawności fizycznej i własne problemy zdrowotne. I właśnie dla tych osób przeznaczona jest ta publikacja.

Spis treści

Rozdział 1. Zaburzenia poznawcze, choroby otępienne – opieka na d chorymi z trudnościami poznawczymi.

Rozdział 2. Depresja

Rozdział 3. Pomagaj tak dużo na ile jest to konieczne, tak mało jak tylko to możliwe. Wspieraj i dbaj, ale nie wyręczaj.

Rozdział 4. Jak radzić sobie z codzienną opieką nad osobami z demencją.

Rozdział 5. Programy senioralne OPUTW

Rozdział 6. Stacjonarna opieka długoterminowa – smutna konieczność czy szansa na godne życie?

Rozdział 7. Usługi dla seniorów z certyfikatem Znak Jakości  OK SENIOR.

Rozdział 8. Porady prawnika

Rozdział 9. Jak racjonalnie oszczędzać i zadbać o oszczędności swoich bliskich?

Jeżeli chcesz otrzymać Poradnik skontaktuj się z radnym dzielnicy Rembertów dr. Czesławem Ochenduszką  (tel. 502 456 997, e-mail: cochenduszka@gmail.com). Ilość Poradników jest ograniczona. 

 

(czo)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *